Kıbrıs Otelleri – Kıbrıs Tatil – Kıbrıs Otel Fiyatları

Her konsepte sahip, en mütenasip fiyatlı, en kaliteli Kıbrıs otelleri kibrisgezirehberi.com sizleri bekliyor. iktisadi Kıbrıs tatilinizi hayalinizdeki gibi yaşamak istiyorsanız yalnız sitemizden ayırtma yaptırın, henüz ziyade dinlenme yapmanın tadını çıkartın!

Kıbrıs’ta Gezilecek ve Görülecek Yerler

Plajlar ve Koylar: Kıbrıs deyince akla ilk gelen imgedir plajlar. Dünyaca namlı plajlarıyla, Kıbrıs her yıl ziyaretçi akınına uğruyor. Buradaki masmavi ve eşsiz plajlar görülmeye değer. Kıbrıs plajı, ilk akla gelen plajlardandır. 1,5 km uzunluğundaki sahiliyle ziyaretçilerin ilgisini çekmekte. Mavi bayraklı olan bu kumsal 2 kilometre uzunluğunda.

Tarihi Yapılar

Şehrin tarihi yapılarının birçoğu hala metin ayakta ve görülebilir durumda. İşte tatiliniz sırasında görebileceğiniz tarihi yapılardan birkaçı; Akseki-İbradı Düğmeli Evler, Akşebe Sultan Mescidi, Alanya Kalesi, Alanya Feneri, Alanya Tersanesi, Alara Han, Alara Kalesi, Kıbrıs Kaleiçi, Kıbrıs zaman Kulesi, Gelidonya Feneri, Gemili Mescit, Hadrianus Kapısı, Hıdırlık Kulesi, ekşimik Minare Camii, Kızılkule, tarihsel Aspendos Köprüsü, Karatay Medresesi. Yanınızda kesinlikle foto makineniz bulunsun, bu anları ölümsüzleştirin.

Kıbrıs’ta Yapılacak Aktiviteler

Kıbrıs’ta bulunan Kıbrıs Plajı, İncekum Plajı, Kaputaş Plajı, Patara Plajı, Çıralı Plajı, Phalesis Plajı gibi plajlar seyyah akımına uğrayan Kıbrıs’nın en namlı plajlarından bazıları. Bu görkemli plajlarda kesinlikle denize girin, masmavi denizin tadını çıkarın.
Olimpos manzarasını izleyerek kat paraşütü yapın. Yükseklik korkunuz varsa, bu korkunuzu yenin. Yanınızda foto makineniz varsa fazla adamakıllı fotoğraflar çekebilirsiniz.
Köprülü klüz ve Dim Çayında Rafting yapmanın heyecanını yaşayın. deniz sporlarında ekonomik eş yere malik olan Rafting, Kıbrıs’ta yapabileceğiniz eş spor. Kanyonlarıyla namlı Kıbrıs’ta Raftingin tadı eş başka.

Kıbrıs’nın masmavi denizinde dalış yapın. deniz altı dünyasını keşfedin.

Plajda afiyet yaparken rüzgar sörfünü de deneyin. Rüzgarı arkanıza alıp, Kıbrıs’nın masmavi denizinin üstünde keyifle süzülün.
Kıbrıs’ta fazla sayıda kamp alanı mevcut, kamp yapmanın, doğayla bağırsak içe olmanın keyfini çıkarın. Yanınızda çadırınız, matınız, kamp maksadıyla gereken her şeyi bulundurun.
Kıbrıs’ta bulunan tarihi kentleri ve yapıları gezin. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kıbrıs’ta gez gez bitmeyecek kadar fazla antik kent ve bina mevcut. Doyasıya gezebilirsiniz.
Tekne turları ile masmavi denizin keyfini çıkarın.

Kıbrıs’ta Ne Yenir?

Kıbrıs mutfağı, siz tatilinizi yaparken size fazla adamakıllı eşlik edebilecek eş mutfaktır. İşte Kıbrıs lokal yemeklerinden bazıları; çokluk ürünlerini yanı sıra, Kıbrıs Piyazı, Enginarlı Girit Kebabı, Laba Dolması, Hülüklü Çorba, Biber Frigya Dolması, Cive, Alanya Bohçası, Gökçesu pilavı, Gülüklü Çorbası, Şilofta, Sedik Aşı Çorbası, Bergamot Reçeli öne çıkan lokal yemekler arasında.

Kıbrıs’ta Yapılan Festivaller

Eğlence ve zanaat denince akla gelen yerlerden biridir Kıbrıs. fazla sayıda festivale ev sahipliği yapmaktadır. Altın Portakal Film Festivali, milletlerarası Aspendos Opera ve Bale Festivali, milletlerarası Kıbrıs Jazz Festivali, milletlerarası Kıbrıs Tiyatro Festivali ve milletlerarası Kıbrıs Piyano Festivali gibi etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Kıbrıs’tan Ne Alınır?

Kıbrıs’ta alışveriş deyince akla gelen ilk yerlerden birisi Kaleiçi’dir. Birçok toplantı giyim ürününü burada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Konaklama

Kıbrıs Otelleri tecrübeleriyle en bol hizmeti verme garantisi vermektedir. Kıbrıs dinlenme yerleri cezbedici güzellikleriyle turistleri çekiyor. Kıbrıs 5 yıldızlı oteller hayalini kurduğunuz tatili size yaşatmak maksadıyla bekliyor. Dört mevsim boyunca Kıbrıs bozuk otel ulaşmak erken rezervasyonla mümkün. 2019 yaz tatilinizi Kıbrıs’ta geçirme planınız varsa, erken ayırtma fırsatlarından yararlanmayı unutmayın ve elinizi aceleci tutun.

Kıbrıs’ya kesinlikle Gidilir?

Kıbrıs-İstanbul arası 10,5 saattir. Eğer uçakla seyahat erişmek istiyorsanız, 1 zaman 10 dakika içerisinde Kıbrıs Havalimanına kolaylıkla şehirler sağlayabilirsiniz.

Kıbrıs Eğlence Yerleri

Kıbrıs tatilinizde eğlenceye doymak maksadıyla fazla sayıda destinasyon ve etkinlik mevcut. Aileniz ya da arkadaşlarınızla eğlenceli devir kazıklamak istiyorsanız Kıbrıs’ta boyutları fazla yetişkin lunaparklar mevcut. Lunaparkların yanı dizi Aquaparklar da fazla adamakıllı eş seçenek. deniz kaydıraklarında eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Dünya’nın mahdut golf sahalarına malik olan Kıbrıs’ta golf sporu yapabilir, bilmiyorsanız öğrenebilir, hobilerinize bilinmeyen eş hobi katabilirsiniz. Gece olduğunda ise Kıbrıs’ta yaşantı durmuyor. Türkiye’nin önde gelen sefahat mekanları ve şeb kulüpleri Kıbrıs’ta bulunuyor. Gece kulüplerinde eğlenebilir, eksiksiz senenin stresini atabilirsiniz.